Finlayson pop-up on palannut Eastoniin ja kesä on täynnä designlöytöjä
Finlaysonin suosittu pop-up myymälä on jälleen avannut ovensa Eastonissa – ja vieläpä tutulla paikalla, K-Citymarketin kassoja vastapäätä. Myymälä palvelee koko kesän ajan ja tarjoaa laajan valikoiman sisustustekstiilejä ja kodintuotteita, jotka vaihtuvat sesongin mukana. Jokaisella käyntikerralla voi siis löytyä jotakin uutta.
Uusia tuotteita, kuoseja ja kankaita!
Kesän valikoima on inspiroiva ja monipuolinen. Esimerkiksi pellavaiset lakanat tuovat makuuhuoneeseen kepeää raikkautta, ja Lyocell-satiinipussilakanat hellivät nukkujaa ylellisen pehmeällä tunnullaan. Molemmat ovat täydellinen valinta lämpimiin kesäöihin.
Erityismaininnan ansaitsee tämän vuoden hitti: Original Long Drink -mallisto, joka on saapunut myymälään aiempaa laajempana. Tarjolla on suosittuja kylpytakkeja ja kylpyponchoja sekä värikäs laudeliina, joka tuo ilmettä kesän saunailtoihin. Malliston tuotteet ovat kysyttyjä, joten ne kannattaa napata mukaan heti kun niitä on saatavilla.
Avajaistarjouksena on kaikki tuotteet -30 % (pois lukien Original Long Drink -mallisto). Tarjous on voimassa rajoitetun ajan, joten nyt on hyvä hetki täydentää kodin tekstiilit tai löytää lahja vaikka kesämökille.
Henkilökunta auttaa mielellään tuotteiden valinnassa, ja valikoima elää koko kesän ajan – siksi pop-upin laareja kannattaa tulla penkomaan vaikka kauppareissun yhteydessä. Pienellä vaivalla voi tehdä isoja löytöjä.
Myymälä on auki:
Ma–Pe: 10:00–19:00
La: 10:00–17:00
Su: 12:00–16:00
Tervetuloa tutustumaan Finlaysonin kesäiseen pop-up myymälään Eastonissa.

Anna Liljeroos
Neuvosta vaari ja Hetkiä idässä -blogien takana on itähelsinkiläinen perheenäiti Anna Liljeroos. Neuvosta vaari on itäisen Helsingin oma niksipirkka, Hetkiä idässä taas innostaa liikkeelle ruokahalua herättäen.