Iisisti idässä, Emmy-myyntilaatikko löytyy nyt myös Eastonista!
Joko sinä olet kuullut Emmystä? Kyseessä on Suomen suurin käytettyjen vaatteiden kierrätyspalvelu, jonka avulla teet löytöjä tai myyt omia merkkivaatteitasi tekemättä itse juuri mitään. Tutustu Eastonissa olevaan Emmy-myyntilaatikkoon ja herätä nukkuva raha vaatekaapeistasi. 
Lastenvaatteilla rahoiksi
Kuulin itse Emmystä ystävältäni muutama vuosi takaperin kun tuskastelin lastenvaatteiden kierrätystä. Lastemme lempimerkkejä Polarn O. Pyretiä tai vaikka Gugguun ja Reiman toppavaatteita kun ei tehnyt mieli viedä kirpputorille varastettavaksi eikä oma aikani ei tuntunut riittävän Facebook-kirppiksillä yksittäin vaatteiden myyntiin ja postittamiseen. Silloin ystäväni kertoi myyneensä pieneksi käyneet vaatteet Emmyn kautta “tekemättä mitään”. Palvelu oli todella helppo ja nyt onkin mukava kuulla, että Emmyn laatikko tulee myös Eastoniin.
Pakkaa mukaan myös aikuisten vaatteita, asusteita ja laukkuja
Emmy on Suomen suurin verkkokauppa käytetyille merkkivaatteille, -laukuille ja -asusteille. Yrityksen tarkoitus on tehdä käytettyjen vaatteiden myyminen ja ostaminen helpoksi ja luoda aidosti toimiva jälkimarkkina kestävälle muodille, jolloin se sopii myös ihmisille, joille vastuullisuus on tärkeää.
Myyjä saa itselleen jopa 30–80 % tuotteen myyntihinnasta riippuen myydyn tuotteen loppuhinnasta. Palvelu toimii niin, että tilaat Emmyltä myyntilähetteen. Sen jälkeen sinun tarvitsee vain jättää myytävät tuotteet Emmyn myyntilaatikkoon, Emmyn Kotinouto-palveluun tai Postin pakettiautomaattiin ja Emmy huolehtii myynnistä puolestasi. He lajittelevat, hinnoittelevat, kuvaavat tuotteet verkkokauppaan sekä hoitavat myyntiin liittyvän asiakaspalvelun ja tuotteiden toimittamisen ostajille. Sinulle tilitetään tuotot!
Eastonin uusi Emmy-laatikko sijaitsee P2-kerroksessa pullonpalautuspisteen ja 24 Pesulan vieressä.
Lisää infoa Emmystä täällä.

Anna Liljeroos
Neuvosta vaari ja Hetkiä idässä -blogien takana on itähelsinkiläinen perheenäiti Anna Liljeroos. Neuvosta vaari on itäisen Helsingin oma niksipirkka, Hetkiä idässä taas innostaa liikkeelle ruokahalua herättäen.
Aiheeseen liittyen
Intersport Eastonin Bauer FitLab ja Test Center auttavat jääkiekkovarustusten hankinnassa
Jääkiekkoilijan ykköskauppa löytyy Eastonista. Bauer FitLab -skanneri varmistaa täydelliset luistimet ja Test Centerissä pääset kokeilemaan mailoja. Asiantuntevan palvelun ansiosta varusteiden hankinta ei jää arvailujen varaan.
Hemmottelua puoleen hintaan – Finlayson superale Eastonissa su 24.8. asti
Finlayson pop-upin loppurysäys jatkuu Eastonissa sunnuntaihin 24.8. asti. Ihanat Elefantti Riemu -lakanat ja pyyhkeet, kätevät unipussit, ylelliset kylpytakit, suosittu Eläinystävät-sarja ja trendikkäät pellavalakanat loistavassa alessa.