Kaksi päivää synttärihumua
Kauppakeskus Easton täyttää lokakuussa seitsemän vuotta. Pidämme hauskaa tarjousten merkeissä ja kauppakeskuksesta löytyy viihdyttävää ohjelmaa 4.–5.10. Perjantaina juhlitaan aikuisten etkot ja lauantaina lasten jatkot. Tutustu ohjelmaamme täällä.
Kaksi teemapäivää juhlintaa
Eastonin seitsemänvuotissynttärit käynnistyvät perjantaina 4.10. ja silloin tarjoamme etenkin aikuisille mukavaa ohjelmaa. Tule pelaamaan bingoa, hyppää mukaan Katri Grunerin vetämään tuolijumppaan, tutustu meidän yritystemme tarjouksiin sekä heittäydy tanssimaan mummodiskoon. Päivän juontaa viihdyttävä Mikko Kartano ja musiikkia polkee fillaripianisti Arno Paakkari.
Bingossa on palkintona K-Citymarket Eastonin lahjakortteja ja sen lisäksi jaamme nopeimmille ihania ja kestäviä Eastonin kangaskasseja kotiinviemiseksi.
Lauantain ohjelmassa on ajateltu perheen pienimpiä
Lauantaina 5.10. perheen nuorimmat pääsevät pelailemaan ja osallistumaan karkkibingoon. Tulkaa katsomaan myös Taika-Taijan upea saippuakuplashow tai hakemaan upea kasvomaalaus. Päivän musiikista vastaa Mölyapinat-orkesteri ja päivän juontaa hauska Jari Reponen.
Kotiin viemisiksi voit saada ilmapalloeläimen ja Easton-tikkarin.
Tutustu koko ohjelmaamme ja sen aikatauluun tarkemmin täällä:
ITÄ-HELSINGIN OMA EASTON TÄYTTÄÄ VUOSIA JA KUTSUU KAIKKI JUHLIMAAN PE 4.10. JA LA 5.10.!

Anna Liljeroos
Neuvosta vaari ja Hetkiä idässä -blogien takana on itähelsinkiläinen perheenäiti Anna Liljeroos. Neuvosta vaari on itäisen Helsingin oma niksipirkka, Hetkiä idässä taas innostaa liikkeelle ruokahalua herättäen.
Aiheeseen liittyen
Kesän hius- ja kauneuspalvelut helposti Eastonin Hiustalosta
Kesä tuo mukanaan juhlia, tapahtumia ja reissuja, jolloin nopea hiusten ja ulkonäön siistiminen helpottaa arkea. Eastonin Hiustalon Fiksaamon pikapalveluilla saat huolitellun ilmeen ilman ajanvarausta. Kesäkampanjat varmistavat, että myös hiustuotteet ja välineet löytyvät edullisesti.